O aerosolni terapiji
Otroci, še posebno najmlajši, so v jesenskem času precej izpostavljeni.
1. Tople temperature zamenja veter in temperaturno nihanje. Zjutraj, ko otroci odhajajo v vrtec in/ali šolo, je 'mrzlo k pr norcih'. Čez dan se ozračje tako segreje, da se slačiš ko čebula in ob tem samo upaš, da otrok, kjerkoli že je, počne enako in da ni ves prepoten nekje na vetru.
2. Konec počitnic pomeni vrnitev nazaj iz vseh vetrov. V organiziranih skupinah se nemalokrat zgodi, da si ob vrnitvi 'potalajo' nevidne slepe potnike med seboj. Včasih, ko opazujem obolevanja v naših skupinicah otrok skozi čas, se mi res zdi, da je narava prefrigano naredila, ko je vcepila v človeka željo po odkrivanju in obiskovanju tujih krajev. Prav zares. Koliko enih viruskov in bakterijc ne bi moglo v naše kraje, če se ne bi lotevali potovanj ali medsebojnega obiskovanja - pa če iz enega konca Slovenije na drugega ali pa tudi malce širše.
Aerosolno terapijo nudimo zato, da krepimo odpornost organizma in tudi za premagovanje zdravstvenih težav. Izvajamo jo lahko z inhalacijo prostora (priporočljivo za najmlajše) ali z neposredno inhalacijo skozi nos in usta.
Pravilno je izvajana takrat, ko z ustreznim aparatom, s pomočjo ultrazvoka, razbijamo kapljevino do tako drobnih kapljic, da razpršeni miceni delci dosežejo praktično vsa dihala, vse do pljuč. Za optimalne učinke je to še kako pomembno.
Znano je, da spadajo čebelarji med najbolj zdrave ljudi. Zakaj? Ker so ob čebelarjenju veliko izpostavljeni aerosolom svojih čebeljih družin. Z aerosolno terapijo uporabniku približamo zdravilne učinke hlapov iz čebeljega panja ter ob tem zagotavljamo zdravilnost brez nevarnosti čebeljega pika.
Aerosolna terapija, ki jo izvaja usposobljen in ustrezno opremljen apiterapevt, lahko služi različnim namenom, ob ustreznem pristopu pomaga celo pri hiperaktivnosti otroka ali pri migreni.